کاربران برخط

هیچ کاربر برخطی پیدا نشد

بازدیدکنندگان

5
176
899
495683

دفاتر نمايندگي فروش

 •  دفتر فروش شركت:

  آدرس: اراک،بلوار میرزای شیرازی، خیابان سوم شعبان(اوحدي)،کوچه سپهدار 4،حوزه معاونت پژوهشی و فناوری مرکز رشد دانشگاه اراك،شرکت اکسیر طبیعت کوهسار

  تلفكس: 08632792824

  همراه  :  09188610532 حسيني(مديرعامل)

  همراه  : 09190083484 فراهاني(مديربازرگاني)

  شماره تلگرام: 09354864525

  لينك تلگرام :  https://telegram.me/etakcoo

  رایانامه: etakooh90@yahoo.com

درون‌شد

لينك تلگرام

    لينك تلگرام، ورود به كانال خريد و فروش گياهان دارويي شركت اكسيرطبيعت كوهسار

   https://telegram.me/etakcoo

مریم گلیSalvia officinalis

 

مریم گلی

 gggggggg

شناسنامه:

 

تیره: نعناع Labiatae

نام لاتین: Salvia officinalis L. – Salvia grandiflora Ten.

نام انگلیسی: Garden sage – Common sage

نام فارسی: مریم گلی

 

شرح گیاه

 

مریم گلی گیاهی است علفی، چند ساله با ساقه چهار گوش کرک دار، بلندی گیاه حدود 50 سانتی متر می باشد. برگهای آن متقابل پوشیده از کرک به رنگ سبز مایل به سفید. برگهای پائین ساقه دراز بیضی، به طول 5-4 سانتی متر و نوک تیز، کناره برگها دارای دندانه های منظم با دمبرگ ولی برگهای واقع در قسمت بالای ساقه بدون دمبرگ و کوچک است. گلهای این گیاه به رنگ آبی مایل به بنفش معمولاً در تابستان سال دوم (فاصله خرداد و تیر) ظاهر می شود، که به صورت دسته های 3 تا 4 تایی در طول قسمتهای انتهایی ساقه پدید می آید. هر گل آن دارای کاسه ای مرکب از 2 لوب (لوب فوقانی دارای 3 دندانه) و جامی لوله ای شکل و دارای دو لوب کاملاً مشخص و یک حلقه از تار در ناحیه قاعده آن است. درون جام گل آن منحصراً دو پرچم با میله کوتاه و منتهی به بساک زایا جای دارد.میوه اش چهار فندقه ای، محصور در کاسه گل است.

 

نیاز اکولوژیکی

 

مریم گلی گیاهی است مدیترانه ای که در طول رویش به گرما و هوای خشک نیاز دارد (مقاومت این گیاه به گرما زیاد است) این گیاه 5 تا 7 سال عمر می کند. بذور تا 3 الی 4 سال از قوه رویشی مناسبی برخوردارند و در درجه حرارت 12 تا 15 درجه سانتی گراد شروع به رویش می‌کنند. رشد گیاه در سال اول کند است و گل دهی تا اوایل تابستان (تیر – مرداد) همچنان ادامه می یابد. تشکیل میوه از اواخر مرداد شروع می شود. بذر پس از رسیدن از گیاه جدا و به اطراف پراکنده می شود. گیاهان جوانی که از بذر رویش یافته اند نیاز زیادی به آب دارند. این گیاه در فصل زمستان در دمای پائین تر از (15-) درجه سانتی گراد دچار سرمازدگی و طی 5 تا 6 روز خشک می شود. مریم گلی برای رویش به خاک خاصی نیاز ندارد. و تقریباً در هر نوع خاکی به خوبی رشد می کند. هوای گرم و خاکهای با بافت متوسط (خاکهای شنی – رسی) که حاوی مقادیر مناسبی ترکیبات کلسیم باشند برای

کشت گیاه مناسب است خاکهای شنی بسیار نرم (ماسه بادی) و فقیر از مواد غذایی و زمینهای گود، مناطق سرد و رطوبت فراوان از عوامل محدود کننده رشد گیاه است. برگرداندن خاک بین ردیف ها به منظور تهویه نقش عمده ای در افزایش عملکرد دارد.PH خاک برای کشت مریم گلی بین 9/4 تا 2/8 مناسب است مریم گلی را می توان با هر گیاهی به تناوب کشت کرد

 • مریم گلی گیاهی است علفی، بوته مانند و چند ساله با ساقه چهار گوش کرک دار، که تا ارتفاع 60 سانتیمتر رشد می کند . گلهای این گیاه به رنگ آبی مایل به بنفش معمولاً در تابستان سال دوم (فاصله خرداد و تیر) ظاهر می شود،
 • میوه اش چهار فندقه، محصور در کاسه گل می باشد.

 

 

آماده سازی خاک

 

اوایل پائیز با اضافه کردن 20 تا 30 تن در هکتار کودهای حیوانی کاملاً پوسیده به خاک، زمین را شخم عمیقی می زنند سپس در صورت لزوم 60 تا 80 کیلوگرم در هکتار اکسید فسفر و 40 تا 60 کیلوگرم در هکتار اکسید پتاس به خاک اضافه می کند. در اوایل بهار قبل از کشت نیز 60 تا 80 کیلوگرم در هکتار ازت به زمین می افزایند. اواخر زمستان یا حداکثر اوایل بهار سله ها و کلوخه ها را خرد می کنند. بستر را پس از تسطیح برای کشت آماده می نمایند.

 

 

تاریخ و فواصل کاشت

 

زمان مناسب برای کشت مستقیم بذر در زمین اصلی اواخر پائیز است. زمان مناسب برای کشت بذر در خزانه هوای آزاد، بهار (بین ماههای فروردین و اردیبهشت) می باشد.بهترین زمان برای تکثیر رویشی مریم گلی فصل پائیز می باشد.

 

 

کاشت

 

مریم گلی را می توان توسط بذر یا از طریق رویشی تکثیر نمود.کشت توسط بذر به دو روش مستقیم و غیر مستقیم انجام می گیرد.

 

کشت مستقیم : بذور را در زمان مناسب در ردیفهایی به فاصله 60 تا 70 سانتی متر کشت می نمایند. عمق بذر در هنگام کشت باید 3 تا 4 سانتی متر باشد. مقدار بذر مورد نیاز برای هر هکتار زمین 15 تا 20 کیلوگرم است.

 

کشت غیر مستقیم : در این روش بذور را در خزانه هوای آزاد که بستر آن برای کشت مریم گلی آماده شده است، کشت می نمایند. برای هر هکتار زمین به 250 تا 300 متر مربع خزانه و 5/1 تا 2 کیلوگرم بذر نیاز می باشد. بذور در خزانه هوای آزاد و در ردیفهایی به فاصله 15 تا 20 سانتی متر کشت می شوند. با آبیاری منظم سطح خزانه و وجین علف های هرز محیط آن، نشاء ها را در فصل پائیز که ارتفاع آنها به 15 تا 20 سانتی متر می رسد به زمین اصلی منتقل می کنند.

عمل انتقال در ساخت های کوچک با دست و در مقیاس وسیع کشت به وسیله ماشین نشاء کار انجام می گیرد.

نشاء ها در زمین اصلی در ردیفهایی به فاصله 70 سانتی متر کشت می شوند.

فاصله دو بوته در ردیف 40 تا 50 سانتی متر مناسب می باشد.

 

تکثیر رویشی: تکثیر رویشی از طریق تقسیم بوته صورت می گیرد. در این روش بوته هایی را که 3 تا 4 سال از عمر آنها می گذرد از زمین خارج می کنند. هر یک از بوته ها را به 3 تا 4 قطعه تقسیم و سپس آنها را در زمین اصلی کشت می نمایند.

 

 

داشت

 

بهار سال دوم (اوایل اردیبهشت) برای تسریع در رویش و افزایش عملکرد ، ساقه گیاهان از فاصله 8 تا 10 سانتی متری سطح زمین بریده می شوند. پس از آن گیاه بسرعت رشد می کند و شاخه های جدید با برگهای انبوه که سرشار از اسانس می باشد، بوجود می آیند.در طول رویش گیاه وجین علف های هرز ضروری است در مقیاس وسیع کشت علاوه بر برداشت مکانیکی علفهای هرز، مبارزه شیمیایی نیز ضرورت دارد.دو هفته قبل از انتقال نشاء ها به زمین اصلی می توان از علف کشهای آرزین به مقدار 2 تا 5/2 کیلو گرم در هکتار، آفالون (Afalon) به مقدار 5/1 تا 2 کیلوگرم در هکتار مرکازین (Merkazin) به مقدار 5/2 تا 3 کیلوگرم در هکتار استفاده نمود. در سالهای دوم و سوم در فصل بهار و قبل از رویش گیاه می توان علف کشهای مالوران (Maloran) به مقدار 3 کیلوگرم در هکتار، دوآل (Dual) به مقدار 5/2 تا 3 کیلوگرم در هکتار و فوسیلاد (Fusilad) به مقدار 8/1 تا 5/2 کیلوگرم در هکتار به صورت محلول پاشی بکار برد. مبارزه با بیماریهای قارچی در گیاه باید مد نظر باشد.

 

 

برداشت

 

چنانچه تکثیر توسط بذور انجام گیرد و بذر به صورت مستقیم در فصل پائیز کاشته شده باشند یا نشاء ها در فصل پائیز به زمین اصلی منتقل شده باشند می توان یکسال بعد محصول را برداشت نمود.در سال می توان تا 3 بار محصول برداشت نمود.

اولین برداشت قبل از گل دهی و اوایل خرداد انجام می گیرد.

پیکر رویشی گیاه را در سطوح کم کشت به وسیله داس و در مقیاس وسیع کشت با ماشین و از حد فاصل بین قسمت چوبی شده و قسمت سبز ساقه برداشت می کنند.

دومین و سومین برداشت به ترتیب در تابستان (اوایل مرداد) و پائیز (مهر) انجام می گیرد. هنگام سومین برداشت باید توجه داشت گیاهان از نواحی تحتانی و نزدیک به سطح زمین برداشت شوند و در غیر اینصورت گیاهان در زمستان دچار سرمازدگی شده و خشک می شوند اندام های جمع آوری شده را می توان در سایه خشک کرد یا از خشک کن الکتریکی در دمای 40 درجه سانتی گراد استفاده نمود.

 

 

عملکرد:

 

در سالهای دوم و سوم عملکرد برگ تازه (در هر سه مرحله) 5/2 تا 3 تن در هکتار و عملکرد پیکر رویشی تازه به 5 تا 8 تن در هکتار می باشد. نسبت اندام تازه به خشک 5 به 1 می باشد. گیاه در مرحله گل دهی حاوی بیشترین مقدار اسانس است و ساعت 12 ظهر پیکر رویشی حداکثر مقدار اسانس را دارد. لذا ظهر زمان مناسبی برای برداشت محصول مریم گلی است مقدار اسانس حاصل از پیکر رویشی گیاه 8 تا 10 کیلوگرم در هکتار است.

 

 02429318238582695328

 

قسمت های مورد استفاده : برگ های خشک گیاه

 

 

مواد موثره :

 

در روغن این گیاه آلفا- توجون و بتا - توجون وجود دارد که آلفا - توجون ماده اصلی بوده و به همراه بتا - توجون 60 درصد مواد موثره را به خود اختصاص می دهند  . همچنین در این گیاه اسید های فنولیک مانند اسید روزمارینیک و فلاونوئیدهای مختلف و دی ترپنوئیدهایی چون کارنوزول و روزمانول و تری ترپن ها هستند. کامفور و سینئول نیز در این گیاه یافت می شود.

 

 

خواص دارویی

 

این گیاه ضد درد، آرامش بخش و برای كاهش قند خون استفاده می شود. همچنین برای زخمهایی كه بر اثر واریس به وجود می آید بسیار مؤثر است .

در انواع گلو درد نیز از این گیاه استفاده می شود. از جوشانده این گیاه برای ضماد و جوشهای بدن استفاده می شود. جوشانده غلیظ این گیاه اگر با آب مخلوط شود برای دردهای مفصلی، رماتیسم و حتی راشیتیسم كودكان بسیار مفید و مؤثر است.

مطالعات و شواهد آزمایشات نشان می دهد که ای ن گیاه دارای اثرات ضد تشنجی ، میکروب کشی و ویروس کشی است . به دلیل وجود توجون در روغن مریم گلی دارای کمی خاصیت سمی است و به همین دلیل مصرف روغن مریم گلی به صورت محدود است.

 

این گیاه در رساله متخصصین گیاهان دارویی اروپا درارای رتبه 2 درمانی می باشد.

 

 

 

 

Trackback URI: http://etakco.ir/index.php/trackback/25
veste adidas bleu blanc rouge: veste adidas bleu blanc rouge / یک شنبه 19 شهریور 1396
The Converse Chuck Taylor Brings Metallic Gold And Silver.
Щ…Ш±ЫЊЩ… ЪЇЩ„ЫЊSalvia officinalis - Ш§Ъ©ШіЫЊШ± Ш·ШЁЫЊШ№ШЄ ЩѓЩ€Щ‡ШіШ§Ш±: Roskomnadzor / چهارشنبه 29 فروردین 1397
" />
Щ…Ш±ЫЊЩ… ЪЇЩ„ЫЊSalvia officinalis - Ш§Ъ©ШіЫЊШ± Ш·ШЁЫЊШ№ШЄ ЩѓЩ€Щ‡ШіШ§Ш±: http://fiverr.com/eebest8 / آدینه 31 فروردین 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: Concurso / شنبه 01 اردیبهشت 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: kennewick richland pasco property management / یک شنبه 02 اردیبهشت 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: insurance broker / سه شنبه 04 اردیبهشت 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: pe bible reviews / پنج شنبه 06 اردیبهشت 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: enlarge penis / پنج شنبه 06 اردیبهشت 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: Visit This Link / شنبه 08 اردیبهشت 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: mediciondigital / یک شنبه 09 اردیبهشت 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: Traditional Lakota Foods / سه شنبه 11 اردیبهشت 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: pennis enlargement bible pdf free download / پنج شنبه 13 اردیبهشت 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: free / پنج شنبه 13 اردیبهشت 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: plasma cleaning / شنبه 15 اردیبهشت 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: Toronto Escorts / یک شنبه 16 اردیبهشت 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: ساخت وبلاگ رایگان / دوشنبه 17 اردیبهشت 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: penis growth medicine / دوشنبه 17 اردیبهشت 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: #christianparentingadvice / سه شنبه 18 اردیبهشت 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: escort girls in Delhi / سه شنبه 25 اردیبهشت 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: a / چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: abogado de accidentes de auto / یک شنبه 30 اردیبهشت 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: what to use as lube / آدینه 04 خرداد 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: bullet sex toy / پنج شنبه 10 خرداد 1397
" />
Щ…Ш±ЫЊЩ… ЪЇЩ„ЫЊSalvia officinalis - Ш§Ъ©ШіЫЊШ± Ш·ШЁЫЊШ№ШЄ ЩѓЩ€Щ‡ШіШ§Ш±: sasha grey pocket pussy / آدینه 11 خرداد 1397
" />
Щ…Ш±ЫЊЩ… ЪЇЩ„ЫЊSalvia officinalis - Ш§Ъ©ШіЫЊШ± Ш·ШЁЫЊШ№ШЄ ЩѓЩ€Щ‡ШіШ§Ш±: best anal vibrator / آدینه 11 خرداد 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: womanizer sex toy / شنبه 12 خرداد 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: hotmail outlook / شنبه 12 خرداد 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: sex toys pink / شنبه 12 خرداد 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: hot dildo / شنبه 12 خرداد 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: oh my g vibrator / یک شنبه 13 خرداد 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: best cheap pocket pussy / یک شنبه 13 خرداد 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: best vibrator to buy / دوشنبه 14 خرداد 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: rechargeable thrusting rabbit toy / دوشنبه 14 خرداد 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: how to use the rabbit vibrator / سه شنبه 15 خرداد 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: bondage game ideas for couples / سه شنبه 15 خرداد 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: Trainer Kit / سه شنبه 15 خرداد 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: situs judi togel online terpercaya  / چهارشنبه 16 خرداد 1397
" />
Щ…Ш±ЫЊЩ… ЪЇЩ„ЫЊSalvia officinalis - Ш§Ъ©ШіЫЊШ± Ш·ШЁЫЊШ№ШЄ ЩѓЩ€Щ‡ШіШ§Ш±: dildo substitute / چهارشنبه 16 خرداد 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: nipple sucking / چهارشنبه 16 خرداد 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: onetime penis ring / پنج شنبه 17 خرداد 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: top article / پنج شنبه 17 خرداد 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: evolved wild orchid vibrator / آدینه 18 خرداد 1397
" />
Щ…Ш±ЫЊЩ… ЪЇЩ„ЫЊSalvia officinalis - Ш§Ъ©ШіЫЊШ± Ш·ШЁЫЊШ№ШЄ ЩѓЩ€Щ‡ШіШ§Ш±: Evoke Strapless Strap-On / آدینه 18 خرداد 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: hot women in crotchless panties / شنبه 19 خرداد 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: womanizer toy / شنبه 19 خرداد 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: glass dildos reviews / شنبه 19 خرداد 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: clit vibrator / یک شنبه 20 خرداد 1397
" />
Щ…Ш±ЫЊЩ… ЪЇЩ„ЫЊSalvia officinalis - Ш§Ъ©ШіЫЊШ± Ш·ШЁЫЊШ№ШЄ ЩѓЩ€Щ‡ШіШ§Ш±: strip club barcelona / یک شنبه 20 خرداد 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: https://tinyurl.com/howtopatentanideaorproduct12418 / یک شنبه 20 خرداد 1397
" />
Щ…Ш±ЫЊЩ… ЪЇЩ„ЫЊSalvia officinalis - Ш§Ъ©ШіЫЊШ± Ш·ШЁЫЊШ№ШЄ ЩѓЩ€Щ‡ШіШ§Ш±: bam realistic dildo / یک شنبه 20 خرداد 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: first time anal / دوشنبه 21 خرداد 1397
" />
Щ…Ш±ЫЊЩ… ЪЇЩ„ЫЊSalvia officinalis - Ш§Ъ©ШіЫЊШ± Ш·ШЁЫЊШ№ШЄ ЩѓЩ€Щ‡ШіШ§Ш±: World Cup 2018 Russia / دوشنبه 21 خرداد 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: vibrating strap on / دوشنبه 21 خرداد 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: sex toy butterfly / سه شنبه 22 خرداد 1397
" />
Щ…Ш±ЫЊЩ… ЪЇЩ„ЫЊSalvia officinalis - Ш§Ъ©ШіЫЊШ± Ш·ШЁЫЊШ№ШЄ ЩѓЩ€Щ‡ШіШ§Ш±: dolphin vibe / سه شنبه 22 خرداد 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: ben wa balls review / چهارشنبه 23 خرداد 1397
" />
Щ…Ш±ЫЊЩ… ЪЇЩ„ЫЊSalvia officinalis - Ш§Ъ©ШіЫЊШ± Ш·ШЁЫЊШ№ШЄ ЩѓЩ€Щ‡ШіШ§Ш±: bam realistic dildo / چهارشنبه 23 خرداد 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: best finger vibrator / چهارشنبه 23 خرداد 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: fat dog Oompa / پنج شنبه 24 خرداد 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: Soccer Predictions / پنج شنبه 24 خرداد 1397
" />
مریم Ú¯Ù„ÛŒSalvia officinalis - اکسیر طبیعت كوهسار: rotating rabbit vibrator / آدینه 25 خرداد 1397
" />
Щ…Ш±ЫЊЩ… ЪЇЩ„ЫЊSalvia officinalis - Ш§Ъ©ШіЫЊШ± Ш·ШЁЫЊШ№ШЄ ЩѓЩ€Щ‡ШіШ§Ш±: Poker Online / شنبه 26 خرداد 1397
" />
Щ…Ш±ЫЊЩ… ЪЇЩ„ЫЊSalvia officinalis - Ш§Ъ©ШіЫЊШ± Ш·ШЁЫЊШ№ШЄ ЩѓЩ€Щ‡ШіШ§Ш±: Doordash driver pay / یک شنبه 27 خرداد 1397
" />
Щ…Ш±ЫЊЩ… ЪЇЩ„ЫЊSalvia officinalis - Ш§Ъ©ШіЫЊШ± Ш·ШЁЫЊШ№ШЄ ЩѓЩ€Щ‡ШіШ§Ш±: my link / دوشنبه 28 خرداد 1397
" />
Щ…Ш±ЫЊЩ… ЪЇЩ„ЫЊSalvia officinalis - Ш§Ъ©ШіЫЊШ± Ш·ШЁЫЊШ№ШЄ ЩѓЩ€Щ‡ШіШ§Ш±: Empire Carpet / سه شنبه 29 خرداد 1397
" />
Щ…Ш±ЫЊЩ… ЪЇЩ„ЫЊSalvia officinalis - Ш§Ъ©ШіЫЊШ± Ш·ШЁЫЊШ№ШЄ ЩѓЩ€Щ‡ШіШ§Ш±: remote control vibrating underwear / سه شنبه 29 خرداد 1397
" />
Щ…Ш±ЫЊЩ… ЪЇЩ„ЫЊSalvia officinalis - Ш§Ъ©ШіЫЊШ± Ш·ШЁЫЊШ№ШЄ ЩѓЩ€Щ‡ШіШ§Ш±: Firmenfitness MГјnchen / دوشنبه 04 تیر 1397
" />
Щ…Ш±ЫЊЩ… ЪЇЩ„ЫЊSalvia officinalis - Ш§Ъ©ШіЫЊШ± Ш·ШЁЫЊШ№ШЄ ЩѓЩ€Щ‡ШіШ§Ш±: Teambuidling MГјnchen / سه شنبه 05 تیر 1397
" />

دیدگاه‌ها

XML دیدگاه ها: RSS | Atom

آلبوم‌ها

تصاوير يكي از مزارع شركت اكسيرطبيعت كوهسار 1397/02/09

دوشنبه 10 اردیبهشت 1397
13 تصویر در آلبوم
2018_04_30/photo_--_--_1525096551257592869.jpg

نشاء گياهان دارويي 1397/01/20

شنبه 01 اردیبهشت 1397
15 تصویر در آلبوم
2018_04_21/photo_--_--_1524297677592016140.jpg

تبليغات

همايش ها و مترجم
چهارشنبه 24 آذر 1395
4 تصویر در آلبوم
2017_01_03/jpg

مزرعه اكسيرطبيعت كوهسار 1395/08/07

آخرين برداشت سال 1395
چهارشنبه 12 آبان 1395
16 تصویر در آلبوم
2016_11_02/photo_2016-11-02_11-07-09.jpg

تصاوير مزرعه سال مرداد 1395

چهارشنبه 20 مرداد 1395
22 تصویر در آلبوم
2016_08_10/__1470817874669718944.jpg

تصاویر گیاه بابونه

یک شنبه 24 اسفند 1393
19 تصویر در آلبوم
2015_03_15/matricaria_recutita_e10692.jpg

تصاویر گیاه مرزنجوش

یک شنبه 24 اسفند 1393
1 تصویر در آلبوم
2015_03_15/p1njjl4o7ifyr0pmp98a.jpg

تصاویر گیاه همیشه بهار

چهارشنبه 10 دی 1393
9 تصویر در آلبوم
2014_12_31/clickhandler.ashxw.jpg

تصاویرگیاه اسطوخودوس

چهارشنبه 10 دی 1393
15 تصویر در آلبوم
2014_12_31/1.jpeg

تصاویر گیاه بومادران

دوشنبه 08 دی 1393
20 تصویر در آلبوم
2014_12_29/zzzzzzz.jpg

تصاویر گیاه ژینکو

دوشنبه 08 دی 1393
18 تصویر در آلبوم
2014_12_29/clickhandler8.jpg

داروی ایمنواکتیو

دوشنبه 08 دی 1393
2 تصویر در آلبوم
2014_12_30/untitled.jpg

تصاویر گیاه مورت

چهارشنبه 03 دی 1393
6 تصویر در آلبوم
2014_12_24/2_14194143391485685807.jpg

تصاویر گیاه نعناع

چهارشنبه 03 دی 1393
11 تصویر در آلبوم
2014_12_24/565.jpg

تصاویر گیاه گاوزبان ایرانی

چهارشنبه 03 دی 1393
5 تصویر در آلبوم
2014_12_24/n2717573-3911450.jpg

تصاویر گیاه زوفا

چهارشنبه 03 دی 1393
5 تصویر در آلبوم
2014_12_24/2_14194087831786079310.jpg

تصاویر گیاه چای ترش

چهارشنبه 03 دی 1393
5 تصویر در آلبوم
2014_12_24/2.jpg

تصاویر گیاه سرخارگل

دوشنبه 01 دی 1393
12 تصویر در آلبوم
2014_12_22/1_14192449331522883467.jpg

تصاویر گیاه مریم گلی

دوشنبه 01 دی 1393
10 تصویر در آلبوم
2014_12_22/thcachhmed.jpg

تصاویر گیاه به لیمو

دوشنبه 01 دی 1393
5 تصویر در آلبوم
2014_12_22/2_1419244844248019726.jpg

تصاویر گیاه عروسک پشت پرده

دوشنبه 01 دی 1393
10 تصویر در آلبوم
2014_12_22/10.jpg

تصاویر گیاه هوفاریقون

شنبه 29 آذر 1393
5 تصویر در آلبوم
2014_12_20/sdfghjk.jpg

تصاویر گیاه بادرنجبویه

شنبه 29 آذر 1393
7 تصویر در آلبوم
2014_12_20/dscf4748.jpg

تصاویر گیاه افسنطین

شنبه 29 آذر 1393
8 تصویر در آلبوم
2014_12_20/images4_1419058243777164854.jpg

تصاویر گیاه آویشن

شنبه 29 آذر 1393
9 تصویر در آلبوم
2015_03_11/thymus_vulgaris0.jpg

تصاوير گلخانه ها

سه شنبه 01 مهر 1393
30 تصویر در آلبوم
2015_05_30/2014-03-1816.07.19.jpg

تصاویر بدون آلبوم

تصاویری که متعلق به هیچ آلبومی نیستند
چهارشنبه 24 مرداد 1397
11 تصویر در آلبوم
2016_08_10/__1470818005704867651.jpg